سرنوشت طرح تعریض پیاده‌راه بازار تبریز به کجا رسید؟
سرنوشت طرح تعریض پیاده‌راه بازار تبریز به کجا رسید؟

تبریز روز: شهرداری تبریز مدتی پیش طرحی برای ساخت پیاده راهی در محدوده بازار تبریز یا همان خیابان جمهوری داشت که بعد از کش و قوس های فراوان هنوز به مرحله اجرا نرسیده است. این طرح قرار بود قبل از پروژه ی گردشگری تبریز ۲۰۱۸ اجرا شود که متاسفانه به دلایل گوناگون اجرای آن تاکنون […]

تبریز روز: شهرداری تبریز مدتی پیش طرحی برای ساخت پیاده راهی در محدوده بازار تبریز یا همان خیابان جمهوری داشت که بعد از کش و قوس های فراوان هنوز به مرحله اجرا نرسیده است. این طرح قرار بود قبل از پروژه ی گردشگری تبریز ۲۰۱۸ اجرا شود که متاسفانه به دلایل گوناگون اجرای آن تاکنون انجام نگرفته است.

این طرح می تواند آشفتگی و ترافیک منطقه بازار را کنترل کند.

اما مسئولان ذیربط درباره‌ی این پروژه چه می‌گویند؟

قائم مقام شهردار تبریز درین باره می گوید: طرح تعریض پیاده راه خیابان جمهوری به دلیل کاهش آلودگی هوا در بافت مرکزی شهر و سهولت تردد در محدوده بازار تاریخی تبریز یک ضرورت است.

رسول موسایی در جلسه هماهنگی اجرای طرح تعریض پیاده‌رو های خیابان جمهوری با بیان این مطلب گفت: بازار تاریخی تبریز در نوع خود در جهان بی نظیر است و باید تمهیدات لازم برای آرام سازی منطقه بازار انجام شود تا بتوانیم از این ظرفیت مهم برای جذب توریست استفاده کنیم.

قائم مقام شهردار تبریز افزود: هم اکنون شرایط بازار تبریز یک وضعیت آشفته به خود گرفته که شایسته این اثر تاریخی که ثبت جهانی شده نیست.

او با تاکید بر هماهنگی تمام دستگاه ها برای اجرای این پروژه گفت: به سوالات تمام بازاریان و شهروندان که نسبت به این پروژه انتقادی دارند باید در زمان اجرای پروژه توضیح داده شود.

قائم مقام شهردار تبریز ادامه داد: پیش از این موضوع مسدود شدن خیابان جمهوری تا میدان نماز مطرح بود که مورد انتقاد قرار گرفته بود اما حالا تنها بحث تعریض پیاده‌رو ها در دستور کار است تا مشکلی برای تردد در این منطقه به وجود نیاید.

موسایی با بیان اینکه طراحی پروژه باید طوری باشد که مشکلی برای اصناف و شهروندان ایجاد نشود گفت: طراحی باراندازها و پارک سوارهای لازم در این پروژه ضروری است.

او تصریح کرد: برای اینکه مشکلی در زمان اجرای پروژه برای شهروندان پیش نیاید، ضروری است اطلاع رسانی های لازم صورت گرفته و از آنان بخواهیم که برای تردد در این منطقه از خودروهای عمومی استفاده کنند

همچنین معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز نیز در این خصوص گفت: به دلیل شرایط ویژه بازار تبریز، طرح تعریض پیاده‌رو های خیابان جمهوری باید در سریع ترین زمان ممکن اجرا شود.

محمدحسین اسحقی در جلسه هماهنگی اجرای طرح تعریض پیاده‌رو های خیابان جمهوری، گفت: این طرح یک پروژه بین بخشی است که در اجرای آن معاونت عمران، معاونت حمل و نقل، سازمان عمران و شهرداری منطقه ۸ به طور مستقیم و بقیه واحدهای شهرداری به طور غیر مستقیم در آن دخالت دارند.

او با بیان اینکه به دلیل شرایط ویژه ای که بازار تبریز دارد اجرای پروژه باید در سریع ترین زمان ممکن انجام شود گفت: همه واحدهای شهرداری باید در اجرای پروژه مشارکت کنند تا توقف در اجرا نداشته باشیم.

اسحقی این پروژه را یکی از قدیمی ترین پروژه های مدنظر شهرداری دانست و گفت: تمام اقدامات لازم برای آغاز پروژه قبل از شروع فاز عملیاتی آن باید انجام شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز تاکید کرد: تمام مصالح مورد نیاز برای اجرای پروژه از هم اکنون باید تهیه شده و آغاز آن نیز به صورت امانی انجام شود.

  • نویسنده : تبریز روز